Kulinarny konkurs śląskich placówek opiekuńczo-wychowawczych odbył się już po raz trzeci! 21 kwietnia 2016 o 10:00 w Polu do popisu

W dniu 21.04.2016 o godzinie 10.00 w studiu kulinarnym Pole do popisu (ul. Batorego 3a, w bramie) odbył się Konkurs kulinarny dla lokalnych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Jest to już trzecia edycja wydarzenia zainicjowanego przez Dom Dziecka Stanica, w tym roku po raz pierwszy współtworzona przez  Studio kulinarne Pole do Popisu. Celem konkursu jest zarówno propagowanie zdrowego stylu życia oraz sztuki kulinarnej, jak i wspólna zabawa i integracja wychowanków.

W tegorocznych zmaganiach udział wzięły drużyny z ośmiu placówek: Dom Dziecka „Stanica”, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza nr 1, Specjalistyczny Klub Młodzieżowy nr 2, Dom Dziecka „Zakątek”, Dom Dziecka „TĘCZA”, Centrum Administracyjne ,,Wspieranie w rozwoju” Placówek Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi, Fundacja Dla Ludzi Potrzebujących Pomocy „GNIAZDO”, Ewangelickie Centrum Diakonijne „Słoneczna Kraina”.  Nasz Dom Dziecka reprezentowała drużyna w składzie: Kamil, Karolina i Dawid.

Tegoroczna odsłona konkursu była inna niż dwie poprzednie. Dzięki współpracy z fantastycznymi ludźmi z Pola do Popisu formuła konkursu przypominała znane z telewizji show kulinarne. W trakcie czwartkowego turnieju zapewnili oni profesjonalną przestrzeń do gotowania, a dzięki uprzejmości sponsorów, Supermarketowi „Piotr i Paweł” oraz Stowarzyszeniu „Chcemy Pomóc” uczestnicy mieli zapewnione pełne spektrum potrzebnych produktów.

W jury konkursu zasiedli: Aleksandra Czapla-Oslislo (autorka bloga Ostryga), Daniel Wanke (sous chef Mańana Bistro&Wine Bar), Dariusz Wiktorowicz (aktor, reżyser, były dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie).

Dzieci musiały ugotować bardzo trudne potrawy:  fajita z wołowiną i guacamole, hinduskie curry z krewetkami, risotto szafranowe z chorizo i zielonym groszkiem. W rundzie finałowej powstały trzy fantastyczne ratatouille z rybą. Ostatecznie jednak zwycięzcą konkursu została drużyna ze Specjalistycznego Klubu Młodzieżowego nr 2 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. Wyrazy uznania !!!!!!

Konkurs kulinarny

Bardzo dziękujemy wszystkim, bez których to wydarzenie by się nie udało: Supermarketowi „Piotr i Paweł” oraz Stowarzyszeniu „Chcemy Pomóc”, Agnieszce i Borysowi z Pola do Popisu, pracownikom i drużynom z placówek. Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my. Do zobaczenia podczas czwartej edycji konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *